Saturday, October 23, 2021

Stamboll, numri i të vdekurve arrin në tre – pasi aeroplani “rrëshqiti nga pista

Must read

Si pasojë e rrëshqitjes së aeroplanit me pasagjerë jashtë pistës në aeroportin Sabiha Gokcen në Stamboll, përveç dhjetëra të lënduarve, tre persona kanë gjetur vdekjen.

Kështu raportojnë mediat turke, sipas të cilave bëhet fjalë për aksidentin kur aeroplani i Pegasus Airlines që po mbërrinte në Stamboll nga Izmir, gjatë aterrimit rrëshqiti dhe doli jashtë pistës.

Aeroporti Sabiha Gokcen, i vendosur në anën aziatike të Stambollit, u mbyll pas incidentit por rifilloi fluturimet herët të enjten, thanë autoritetet.

Po sipas medieve turke, Boeing 737-800 u nda në tri pjesë dhe u përfshi nga flakët.

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article