Saturday, October 23, 2021

Kryeministri kanadez izolohet në shtëpi, gruaja e tij pret rezultatet e koronavirusit

Must read

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se është vetë-izoluar në shtëpi, pasi që gruaja e tij dyshohet për koronavirus.

Ai tha se Sophie së fundi është kthyer nga një ngjarje në Mbretërinë e Bashkuar, dhe natën e kaluar ajo pati simptoma të ngjashme më gripin.

“Ajo tani ndjehet më mirë, por pas këshillës së mjekut tonë, ajo është duke u izlouar, derisa të dalin rezulatet e COVID-19”, tha ai.

Më tutje Trudeau tha se edhe ai do të vetë-izolohet deri sa të dalin rezulatet e gruas së tij.

Kryeministri kanadez tha se do të flet në telefon me disa udhëheqës botërore dhe do t’i thërret ministrat për një diskutim ndaj COVID-19./Indeksonline/

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article