Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Uncategorized

Ulja e pagave: Ja sa do të fitojnë tani lojtarët e Real Madrid

Real Madrid ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me lojtarët për zbritjen e pagave, si reagim për të ndihmuar klubin në kohën e COVID-19. Pas...

Çaj dafine me kanellë për t’u dobësuar shpejt

Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kilogramët e tepërt. Në raste...

Lulja magjike që shëron zemrat dhe mendjet

Lulja zemërpikon është shembulli më i mirë i bimëve apo luleve që reflektojnë vlerat dhe karakteristikat e tyre. Kjo lule ka formën e zemrës në...

Bajqinovci i VV-së thotë se duhet të shkarkohet edhe menaxhmenti i KEK’ut

Në vazhdën e shkarkimeve, sot kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka bërë të ditur se drejtori ekzekutiv i Ujësjellësit Rajonal “Prishtina” është liruar nga...

Dezinfektohen këndet e lodrave në kryeqytet

Komuna e Prishtinës ka bërë me dije se pavarësisht se parqet e qytetit janë të mbyllura, por dezinfektimi i hapësirave publike dhe këndeve të...

Skandaloze: Kryetarja e një qyteze angleze thotë se Johnson-i e ka merituar koronavirusin

Sheila Oakes, e cila është kryetare e qytezës Heanor në rajonin Derbyshire, ka bërë koment skandaloz në lidhje me gjendjen shëndetësore të kryeministrit britanik,...

Ish-agjenti i SHIK-ut paralajmëron trazira në Mitrovicë: Mund të përsëritet marsi i vitit 2004

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Policisë dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka paralajmëruar trazira në veri të Mitrovicës. Ai përmes një...

Kërkohen më shumë testime për koronavirus, rreth 2 mijë të testuar në Kosovë

Gjatë fundit të muajit mars Kosova është furnizuar me shtatë mijë teste, derisa është iniciuar kërkesa edhe për furnizim me dhjetë mijë teste të...

Si të përgadisni Pasta Frola

Pasta Frola është një ndër ëmbëlsirat më të preferuara të shqiptarëve. E thjeshtë për t’u përgatitur, fantastike për t’u shijuar me një filxhan kafeje...

Mbërrijnë në Kosovë 38 bashkatdhetarëve që ndodheshin në Slloveni

Ambasada e Kosovës në Slloveni, ka bërë të ditur se në koordinim me institucionet e Republikës së Kosovës dhe me përkrahjen e institucioneve sllovene,...

Latest news

- Advertisement -spot_img