Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Uncategorized

Bordi i ri i KRU “Prishtina” kërkon uljen e pagave në ndërmarrje

Bordi i përkohshëm i drejtorëve të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” e ka vlerësuar negativ raportin vjetor për vitin 2019 teksa ka thënë se...

Njazi Thaçi i shkarkuar nga Kurti, u shkruan letër punëtorëve të KEK-ut, ja si e komenton shkarkimin e tij

Ish-kryeshefi ekzekutiv i KEK-ut, Njazi Thaçi, u ka shkruar një letër punëtorëve të KEK-ut, ku ka folur për zhvillimet e fundit, sidomos pas shkarkimit...

Tjetër protestë nga ballkonet – tani me parulla, qytetarët duan zgjedhje në qershor

Pas protestave në ballkonet e tyre me enë të ndryshme, shumë qytetarë kanë protestuar duke shkruar parulla të ndryshme dhe duke i vendosur në...

Pas deklaratës së Gashit për UÇK-në, reagon Vasfije Krasniqi, ka një pyetje

Ka reaguar Vasfije Krasniqi –Goodman, pas deklaratave të Shkëlzen Gashit, ish-këshilltarit të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti se ‘UÇK ka vrarë 1000 civilë të pafajshëm...

Si të përgadisni Kek me kafe dhe çokollatë

Kjo recetë është pa dyshim për të gjithë kafedashësit, por edhe për të gjithë të tjerët që preferojnë çokollatën. Nëse i shijoni të dyja,  kjo...

Deliu: Kuvendi i Kosovës duhet të themelojë komision të veçantë për mbikqyrjen e menaxhimit të fondeve

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka thënë se Kuvendi i Kosovës, duhet të themelojë një komision të veçantë parlamentar për mbikqyrjen e menaxhimit të...

Albin Kurti kujton masakrën e Makocit, kishte të vrarë nga mosha 7 e deri n98 vjeç

Serbia, në luftën e fundit në Kosovë, cak nuk kishte veç të armatosurit. Ata vranë këdo që ju dilte përparë, fëmijë e pleq. E një rast...

Zyrtarët nga VV një pas një po tregojnë që po ia japin gjysmën e pagave qeverisë për ta luftuar COVID 19

Pas kreut të qeverisë në detyrë, Albin Kurtit që dje njoftoi se ka dhënë gjysmën e pagës si ndihmesë finaniare për menaxhimin e koronavirusit,...

Shqipëri: 19 raste të reja brenda 24 orëve, shkon në 494 numri i të prekurve me COVID-19

Ka shkuar në 494 numri i personave të prekur nga koronavirus në vendin tonë. Vetëm përgjatë 24 orëve të fundit janë testuar 252 persona...

Ferizaj lokalizon të infektuarit me koronavirus, flasin edhe me Bondsteel për masat parandaluese

Në komunën e Ferizajt deri më tani janë 18 raste pozitiv me koronavirus. Burimi i infeksionit për këtë komunë është kampi ushtarak i Bondsteelit....

Latest news

- Advertisement -spot_img