Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Uncategorized

Pamje të rralla: Millosheviq në duart e forcave amerikane, shihej në siklet të madh (VIDEO)

Pamje të rralla të kasapit të Ballkanit, Slobodan Millosheviç në duart e forcave speciale ushtarake amerikane. Në këto pamja, Millosheviq shihet i vendosur në...

Veset që duhet të shmangni gjatë izolimit në shtëpi

Izolimi në shtëpi si pasojë e pandemisë së COVID-19 ka shkaktuar jo pak vështirësi shpirtërore, fizike dhe mendore për secilin prej nesh. Megjithatë secili prej...

Nis renovimi i strehimores për gra e fëmijë në kryeqytet

Ka nisur renovimi i strehimores për gra dhe fëmijë në Prishtinë. Komuna e Prishtinës thotë se dhuna në familje vazhdon të jetë një dukuri sa...

Pamjet e reja të iPhone 12 shfaqin dizajnin e mahnitshëm të smartfonit

Në disa raste tashmë është raportuar që data e lëshimit të iPhone 12 të Apple do të vonohet, ndoshta deri në tetor ose ndoshta...

Gjilani nis aksionin për pastrimin e varrezave të qytetit

Në Gjilan sot ka nisur aksioni për pastrimin e varrezave të qytetit, i cili do të vazhdoj deri në pastrimin e plotë. Nënkryetari i Komunës...

“Home is where the films are” i regjisores kosovare, pjesë e programit të “Krakow Film Festival”

Pas 20 vjetëve, disa fëmijë tashme të rritur vihen në kërkim të filmbërësve amerikanë. Synimi i tyre është që të gjejnë njerëzit që i...

Ky është i riu 23-vjeçar që dje u ther me thikë nga dy persona në Prizren

Dje në Prizren një person i moshës 23 vjeçare është vrarë, pasi është goditur me thikë nga dy persona të tjerë. Viktima me inicialet...

Gjykata Kushtetuese: Ministri Vitia shkeli Kushtetutën duke e futur Prizrenin në karantinë

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur jokushtetues vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, më konkretisht të ministrit në detyrë Arben Vitia, që shpalli Prizrenin “zonë karantinë”. “Gjykata me...

Bislimi merr vendim për shtyrjen e të gjitha deklarimeve nga data 30 prill deri më 15 maj

Ministri në detyrë i Financave dhe Trasnfereve, Besnik Bislimi ka marrë vendim për t’i dalë në ndihmë bizneseve. Ministri në detyrë i Financave dhe Trasnfereve,...

Infektologu: Rekord i të shëruarve nga COVID -19 në Kosovë

Infektologu kosovar, Valbon Krasniqi ka thënë se është shënuar rekord i të shëruarve nga COVID -19 në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook, ai thotë...

Latest news

- Advertisement -spot_img