Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

TRAVEL

Pamjet e pishinës më të lartë në botë, gjendet në Dubai

E imagjinoni dot ndjesinë çliruese e të notuarit në ajër të hapur, poshtë qiellit blu që shtrihet në horizont? Tanimë mund ta bësh këtë...

Kalaja e Kaninës, atraksion i jashtëzakonshëm për turizmin historik e kulturor në Vlorë

Kalaja e Kaninës, 3 km larg qytetit bregdetar të Vlorës është kthyer vitet e fundit në një destinacion për turizmin kulturor dhe historik. E cilësuar...

Bukuritë e trevës “Ura e Halilajve”, zona shkëmbore për të mos u humbur nga vizitorët

Bashkia e Klosit fton qytetarët, turistë vendas dhe të huaj të vizitojnë një nga qendrat urbane që ofron bukuri natyrore si Ura e Halilajve. Për...

5 vende magjike të cilat i keni ëndërruar gjithë jetën, por s’i shihni dot

Na vjen keq t’ju prishim ëndrrat e fëmijërisë, por dikush duhet t’jua thotë se vendet që shihnit tek “Kronikat e Narnias”, janë të gjitha...

Ja në cilat vende duhet të kaloni pushimet në dimër

Sipas një klasifikimi të TripAdvisor vendet ideale për të kaluar pushimet dimërore janë vende të  cilat janë edhe ekonomike në të njëjtën kohë. Në...

Qytetet e vogla e më të bukura të Italisë

Kur vizitojnë Italinë, shumica e udhëtarëve bëjnë një shëtitje në qytetet e njohura si Roma, Venecia, Firence dhe Milano, por disa nga destinacionet më...

A janë këto ujërat më të pastërta në botë?

Këto fotografi të ujërave më të pastërta në botë me të vërtetë ju lënë me gojë të hapur. Se ku gjinden këto plazhe me...

5 gjëra që ekzistojnë vetëm në Korenë e Veriut

Një nga vendet më të lumtura në botë.” “Varri i njëbrirëshit të vërtetë.” “Gjendja e mirë e presidentit siguron një atmosferë të mirë.” Jo, këto...

A i keni ditur këto fakte të çuditshme për Amsterdam, Holandë?

Amsterdam, në Holandë ndryshe i njohur si vendi i lumturisë. I njohur si parajsa e çiklistëve. I njohur për lulet e bukura. Për muzetë...

Vendet që duhen vizituar sipas muajve të vitit

A e dashuroni udhëtimin por dëshironi të vizitoni një vend me më pak turma turistësh, çmime më të lira, rrugë më pak të ngarkuara?...

Latest news

- Advertisement -spot_img