Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

TEKNOLOGJI

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Apple në konferencën e përvitshme të prezantimit të pajisjeve të reja teknologjike, ka bërë publik për here të parë iPhone 13 dhe 13 mini. iPhone...

Nëse nuk shitet brenda 15 shtatorit, TikTok do të ndalohet në SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump tha sot se rrjeti social shumë i njohur TikTok, në pronësi të kompanisë kineze “ByteDance”, duhet të shitet para mesit...

iPhone 12 i artë që kushton 24 mijë dollarë

Telefoni i mençur iPhone 12 është ofruar nga prodhuesi rus Caviar. Në varësi të versionit, çmimet fillojnë nga 23.380 dollarë për iPhone 12 Pro me...

Mercedes modernizon ‘bishën’ – AMG GT tani e tutje me 530 kuaj fuqi

Pas prezantimit të versionit ekstrem të Serisë së Zezë, Mercedes ka bërë edhe përmirësime në variantin e rregullt të makinës supersport. Versioni bazë i Mercedes-AMG...

iPhone 12 së shpejti në treg. Si do të jetë dhe sa do të kushtojë?

Apple ka konfirmuar se data e hedhjes në treg të iPhone 12 do të shtyhet të paktën deri në tetor, për shkak të izolimit...

Samsung Galaxy S20 do të shërbejë si kartë dixhitale identiteti në Gjermani

Përdoruesit në Gjermani të Samsung Galaxy S20 do të mund të ruajnë ID e tyre elektronike duke filluar nga ky vit. Kompania ka punuar me...

Apple do sjellë emoji me maskë në iOS 14

Për të festuar Ditën Botërore të Emoji sot, shefi ekzekutiv i Apple Tim Cook zbuloi një animacion të shkurtër të Memoji të ardhshëm për...

Dalin pamjet e para të Mercedes S-Class 2021

Dritat më të holla LED me matricë të plotë do të ndihmojnë në modernizimin e S-Class për një gjeneratë të re, derisa grilat do...

Aplikacioni i muzikës Spotify lansohet edhe për Kosovë

Kompania suedeze për muzikë, Spotify që nga sot mund të përdoret edhe në Kosovë. Kjo kompani ka shtuar edhe Kosovën mes vendeve, ku mund të...

Prezantohet teknologjia që karikon baterinë e smartfonëve për 20 minuta

Oppo ka qenë prej kohësh një lider në teknologjitë e karikimit të shpejtë. Është kompania që fshihet pas sistemit Dash Charge të OnePlus dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img