Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

RECETA

7 ushqime për mëngjes që do t’ju bëjnë të ndiheni të ngopur deri në vaktin e drekës

Asgjë nuk është më e keqe sesa të hash mëngjes dhe të ndihesh ie uritur një orë më vonë. Mëngjesi është shumë i rëndësishëm,...

Si të përgadisni Muffinsa në kushte shtëpie

Janë perfekte për të shoqëruar kafenë e mëngjesit, çajin apo një gotë qumësht. Në shumicën e rasteve preferojmë t’i marrim të gatshme në pastiçeri,...

Si të përgadisni Kungulleshka të mbushura me Kinoa

Kinoa është një nga ushqimet më të reja jo vetëm të kuzhinës Shqiptare, por edhe të asaj botërore. Farat e vogla të bimës së  Chenopodium, prej...

Si të përgadisni krepa shtëpie

Përbërësit 500 ml qumësht 3 kokrra vezë Kripë 250 gr miell 50 gr gjalpë Përgatitja Hedhim në një tas të madh miellin dhe pak kripë. I përzjejmë bashkë e më pas nisim...

Si të përgadisni pite tigani të mbushura me çokokrem

Përbërësit 180ml ujë 150g sheqer pluhur 3g fryrës për ëmbëlsira 240g miell 2 vezë 20g mjaltë çokokrem Përgatitja Për të përgatitur këtë recetë fillimisht të sitni miellin në një tas. Shtoni aty sheqerin pluhur...

Si të përgadisni peshkun pa e mbushur shtëpinë me aromë të fortë

Një nga arsyet përse amvisat hezitojnë të gatuajnë peshk në shtëpi, është aroma e tij që zapton të gjitha hapësirat e shtëpisë. Kjo i detyron...

Si të përgadisni qofte me patëllxhanë

Përbërësit 2 patëllxhanë të qëruar dhe të prerë në copa 2 lugë gjelle vaj ulliri 1 qepë mesatare 1 hudhër 100g djathë i bardhë i thërrmuar 1 lugë çaji me...

Si të përgadisni tortë të ftohtë me kos dhe fruta

Përbërësit 280g biskota pa sheqer 170g gjalpë 30g sheqer 700ml kos 60ml qumësht 50g sheqer pluhur 20g xhelatinë 300ml pana ëmbëlsirash Fruta sipas dëshirës Përgatitja Si fillim lyeni me gjalpë një tavë keku rrumbullake dhe...

Si të përgadisni akullore me banane dhe tërshërë

Përgatitet për rreth 5 minuta, ka shijen e një ëmbëlsire, nuk ka sheqer të tepruar dhe është e pasur me fibra dhe proteina Përbërësit: – 3...

Si të përgadisni bazën për akullore nga katër përbërës

Për akullore e cila do t’ju shërbejë si bazë për variantet me pemë dhe çokollatë ju nevojiten vetëm katër përbërës Ata të cilët duan shije...

Latest news

- Advertisement -spot_img