Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

PERSONAZH

Kjo ishte jeta dhe vepra e këngëtares Shahindere Bërlajolli-Stafaj

Ka vdekur sot këngëtarja e njohur Shahindere Bërlajolli-Stafaj. Mëngjesin e sotëm u dha lajmi i hidhur për vdekjen e këngëtares së mirënjohur shqipe, Shahindere Bërlajolli-Stafaj. Shahindere...

Rowan Atkinson, njeriu që bëri botën të qeshë pa thënë asnjë fjalë

Edhe pse ai ka më shumë se 50 role në rezymenë e tij të aktrimit, bota e njeh Rowan Atkinson me rolin e tij...

Kush ishte Violeta Rexhepagiqi, gazetarja që ndërroi jetë mëngjesin e sotëm

Sot ka vdekur gazetarja e njohur Violeta Rexhepagiqi. Violeta do të mbahet mend për kontributin e madh që e ka dhënë në fushën e gazetarisë...

Jeta e xhudistës shqiptare Majlinda Kelmendi, e para që solli medaljen e parë të artë në shtetin e saj

Majlinda Kelmendi (lindur më 9 maj 1991 ), është xhudiste shqiptare nga Peja. Në vitin 2013, Majlinda qëndronte në vendin e parë në renditjen...

Kush është Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Isa Mustafa, ka lindur më 15 maj 1951 në Prapashticë, komuna e Prishtinës, i martuar me Qevsere Mustafën, ka një vajzë, Afërditën dhe dy...

Kush është Rita Augestad Knudsen? Bashkëshortja e kryeministrit Albin Kurti

Kryeministri aktual i Kosovës është i diplomuar në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike dhe Telekomunikacionit në Universitetin e Prishtinës, gjersa ka qenë pjesë aktive e...

Jeta ndër vite e vepra të aktores së mirënjohur Leze Qenës

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi...

Kush është Agim Veliu, Ministri i ri i Punëve të Brendshme

Agim Veliu, i njohur për qëndrimin e tij të gjatë në pushtet, është ministri i ri i Punëve të Brendshme. Por, kush është Agim Veliu...

Mbretëresha lë fronin e muzikës shqipe, kush ishte Nexhmie Pagarusha

Është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare, ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Kanë qenë familjarët e së ndjerës ata që kanë dhënë lajmin...

Kush është Vjosa Osmani, Kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës

Vjosa Osmani, është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës pas largimit të Glauk Konjufcës nga kjo pozitë U ul në një pozitën që fillimisht nuk...

Latest news

- Advertisement -spot_img