Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

SHQIPËRI

​Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 71 vjeçare nga Podujeva

Një grua është mbytur në plazhin e Shëngjinit pasditen e sotme. Viktima është një 71-vjeçare nga Podujeva e Kosovës. “Më datë 15.07.2020, në Shëngjin, Lezhë është...

Nga nesër deri më 31 korrik Vjena pezullon fluturimet me Prishtinën, Tiranën e disa vende të tjera

Nga data 16 korrik deri më 31 korrik të 2020-s ndalohen fluturimet me Vjenën për disa vende. Lajmi është bërë i ditur pas një...

Hungaria ndalon hyrjen për ata që vijnë nga Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi

Hungaria ka vendosur masa të reja kufizuese, përfshirë ndalimin e hyrjes për të huajt nga disa shtete, përfshirë Kosovën, Shqipërinë dhe Malin e Zi,...

4 viktima dhe 83 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se, 4 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë shënuar 83 raste të reja. Dy...

Maturantët në Shqipëri sot mbajnë testin e maturës dhe protestojnë

Maturantët e Shqipërisë i nënshtrohen ditën e sotme provimit të matematikës, ku do të testojnë njohuritë e tyre. Janë rreth 32 mijë maturantë të cilët...

Njeriu i afërt i Erion Veliajt rezulton pozitiv me koronavirus

Një nga shoqëruesit e kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është infektuar nga koronavirusi. Burime të OraNews, bëjnë të ditur se K. D ka...

Shqipëria shënon numrin më të madh të rasteve brenda 24 orëve

Ditën e sotme është shënuar një tjetër rekord negativ për sa u përket numrit të infektimeve me Covid-19 në Shqipëri. Burime për Top Channel...

​17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, shkon në 933 numri i të prekurve

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë konfirmuar edhe 17 raste të reja me COVID-19. Instituti i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se...

Në Shqipëri kosovarët sivjet s’do paguajnë çadrat

E përveç masave mbrojtëse, do të kemi edhe pak lehtësira. Sipas kryeministrit Edi Rama, nuk do të ketë shumë polic e ushtarë në plazhe dhe...

Tahiri: Durrësi po bën përgatitjet por sezoni turistik nuk do të jetë si gjithmonë

Nënkryetari i Durrësit, Florian Tahiri tha se për shkak të COVID-19, nuk do të ketë një sezon turistik si gjithmonë dhe numri i turistëve...

Latest news

- Advertisement -spot_img