Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

KOSOVË

35% e qytetarëve të Kosovës janë vaksinuar me dy doza të vaksinës anti-COVID

Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se deri tani mbi 440.000 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza apo 35% e...

Kushtet që duhen plotësuar studentët për të qëndruar në konvikt

Në një dhomë në konvikt pritet të qëndrojnë tre persona, ata duhet të jenë të vaksinuar. Të tilla punë po kryhen në njërin nga konviktet...

Dokumentet të cilat duhet t’i keni me vete për të votuar në zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se me cilat dokumente mund të votohet në zgjedhjet komunale që mbahen me 17 tetor. Për të votuar,...

Kërkojnë fillimin e vitit shkollorë, më shumë se 90 % e mësimdhënëseve janë të vaksinuar

Kanë mbetur pothuajse edhe 10 ditë deri ne fillimin e vitit të ri shkollor, e për këtë gjë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të...

Investohet me kanalizim në sheshin “Edit Durham” nga kandidati për kryetar të Prishtinës

Ndonëse është hapur fushata zgjedhore ditë më parë drejtorët e komunës së Prishtinë nuk kanë ndalur punën pavarsisht fushatave që po bëjnë.  E një...

Hajdari pas shkarkimit të bordeve: Qeveria Hoti po punon për shtetin e kapur

Ish-ministrja e MEPTINIS (Ministria e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike), në Qeverinë Kurti, Rozeta Hajdari, ka reaguar pas shkarkimit të bordeve në...

Driton Selmanaj rezulton pozitiv me COVID-19

Zëvendëskryeministri i Kosovës nga Lidhja Demokratike, Driton Selmanaj, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. “Dje e kam bërë testin për covid-19 dhe sot më njoftuan që...

Ky është bordi i ri i KEK-ut i emëruar nga Qeveria Hoti

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordeve të Përkohshme të Drejtorëve të katër Ndërmarrjeve Publike, mes tyre...

Gjendje e mjerueshme në QKUK, vajza obligohet t’i asistojë nënës së saj të infektuar me Covid19

Pamja e një vajze duke i asistuar nënës së saj të shtrirë në Klinikën e Pulmologjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) tregon gjendjen e...

Në kohë pandemie, drejtori i Komunës së Mitrovicës marton djalin me dasëm, fotot i publikojnë në internet

Para dy betësh në Hotelin Lux në Mitrovicë, nikoqir ishte një zyrtar i lartë i Komunës së Mitrovicës. Drejtori Naser Muja ka martuar djalin...

Latest news

- Advertisement -spot_img