Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

BOTË

Deklarata e OBSH: Koronavirusi mund të mos e ketë origjinën në Wuhan

Fakti që rastet e para me Covid-19 u evidentuan në Kinë, nuk do të thotë se sëmundja e pati origjinën atje. Kështu u shpreh...

Gjoba prej 1000 eurove për mosmbajtjen e maskës në Itali

Tri gjobat e para prej 1000 euro u vunë sot për mospërdorimin e maskës në ambiente të mbyllura, në dyqeanet dhe lokale, në zbatim...

Krijohet kostumi antikoronavirus, mjekët do të jenë të mbrojtur dhe nuk do të kenë më vapë

Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit mjetet për të luftuar pandeminë. Një nga shpikjet...

OBSH: 260 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit, shifra më e lartë që nga fillimi i pandemisë

Vazhdon të rritet me ritme të shpejta numri i rasteve të reja dhe viktimave me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një...

Nga nesër deri më 31 korrik Vjena pezullon fluturimet me Prishtinën, Tiranën e disa vende të tjera

Nga data 16 korrik deri më 31 korrik të 2020-s ndalohen fluturimet me Vjenën për disa vende. Lajmi është bërë i ditur pas një...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut: Dalja deri në ora 17:00 – 38.78%

Deri në ora 17:00, gjithsejtë kanë votuar 703 mijë e 597 qytetarë apo 38.78 për qind e votuesve, në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e...

Më në fund, Donald Trump vendos maskë në publik

Presidenti amerikan Donald Trump ka vendosur maskë në publik për herë të parë që nga fillimi i pandemisë. Presidenti po vizitonte spitalin ushtarak Ëalter Reed,...

Evropa rihap kufijtë pas tre muajve kufizim

Pas tre muajve izolim brenda kufijve kombëtarë, evropianët do të kenë mundësi prej sot të udhëtojnë më lehtë nga një vend në tjetrin, për...

620 shkelje për mosmbajtje të maskave dhe 324 persona në izolim në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 324 personave u është dhënë vendimi për izolim, derisa 88 të...

Spanja pritet ta rihapë kufirin për vendet e Zonës Schengen nga 21 qershori

Mediet spanjolle kanë raportuar se Spanja do t’i rihapë kufijtë nga 21 qershori për vendet që janë pjesë e Zonës Schengen, ndërsa kufiri me...

Latest news

- Advertisement -spot_img