Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

KULTURË

Adriana Matoshi zgjedhet aktorja më e mirë në festivalin ‘Fantaspoa’ në Brazil

Filmi debutues i Antoneta Kastratit, ‘Zana’, që pati premierën e tij botërore në festivalin e madh të Torontos në Kanadë dhe njëherit propozimi i...

Së shpejti seriali për Hillaryn, si do të ishte jeta e saj nëse nuk do të martohej me Bill Clintonin

Shërbimi në internet për seriale dhe filma, Hulu, ka nisur projektin e ri të adaptimit të librit “Rodham” të autorit Curtis Sittenfeld në një...

Ripërpunimet dhe anulimet e filmave e serialeve për vitin 2020

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar mjaft probleme në kinematografinë botërore, duke bërë që shumë filma të ndërprenë xhirimet e tyre. Por, i njëjti fat nuk i...

Netflix publikon 10 filmat më të shikuar dhe numrin e shikimeve

Një prej shërbimeve më të popullarizuara ‘streaming’, Netflix, gjatë kësaj jave e ka publikuar listën e 10 filmave më të shikuar në këtë platformë. Platforma...

Filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë muajit korrik

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën për dhjetë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë muajit korrik. Lista e tij e përpiluar...

Dokufest këtë vit vjen online

Duke pasur parasysh paqartësitë që po e përcjellin krizën globale të shkaktuar nga pandemia si dhe duke pasur parasysh njoftimet e fundit të qeverisë...

Rikthehet “Mik Festival” mes magjisë së Korçës dhe artit

Tashmë MIK Festival, është shndërruar në një traditë kulturore për qytetin e Korçës. Muzika internacionale në Korçë, frymëzuar nga Inva Mula afrohet tek publiku si...

Realizohet dokumentari për jetën e Helmut Newton, fotografit të preferuar të Hollywood-it

Helmut Newton ka qenë fotografi i preferuar i yjeve të Hollywood-it, duke vazhduar të mbes edhe sot e kësaj dite një ikonë. Pas fotografive të...

“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2” (VIDEO)

Grupi i njohur i muzikës, “Metallica”, e ka konfirmuar lajmin se do të lansojnë muzikë të re gjatë ditës së sotme, si pjesë e...

Në Obiliq, u bë vënia e gurthemelit për ndërtimin e Bibliotekës së Qytetit

Në kuadër të Ditës së Çlirimit të Obiliqit, sot, u bë vënia e gurthemelit për ndërtimin e Bibliotekës së Qytetit, projekt ky shumë i...

Latest news

- Advertisement -spot_img