Saturday, October 23, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

FEMRA

7 ngjyrat më të bukura për këtë vjeshtë

Në një kohë kur editorët dhe të apasionuarit e modës janë duke menduar për vjeshtën, veshjet ‘ready-to-wear’ apo aksesorët ‘must-haves’, ne të tjerët po...

Trajtimi me Niseshte dhe Vezë që largon Çdo papastërti nga fytyra

Për të larguar çdo papastërti, pushin e fytyrës, pikat e zeza apo shenjat e akneve trajtimi që ju sugjerojmë sot është ideali. Vezët përmbajnë proteinë...

Dy mënyra si të largoni lodhjen e tepërt nga fytyra

Trajtimi me mjaltë dhe banane Kjo maskë është e pasur me vitaminë A nga bananja dhe antioksidantë nga mjalti. Kjo do të thotë më shumë hidratim...

Pse pecetat e lagura konsiderohen rrezik për fytyrën

Pecetat e lagura janë të thjeshta për t’u përdorur dhe nuk zënë shumë vend. Ato gjithashtu mund të heqin make up-in, por nuk do...

Disa mënyra për të kontrolluar rritjen e peshës pas menopauzës

Është zhgënjyese: Të paktën 90 për qind e grave shtojnë 5 kilogram, mesatarisht – pasi të kalojmë në menopauzë. Për ta ndaluar këtë të ndodhë...

Lëkurë të shëndetshme me vetëm këto tri produkte

Përmes një videoje në Tik Tok, Dr.Dylan Greeney (ish-veteran i ushtrisë amerikane, që tani i ka fokusuar studimet e tij mjekësore tek dermatologjia) tregon...

Shtatë trendet e këpucëve gjatë vitit 2020

Viti i ri, këpucë të reja. Një valë e re e trendeve të këpucëve u përdor kur hymë në një dekadë të re në vitin...

9 mënyra për të kontrolluar urinën kur nuk ka tualet afër

Kur fshikëza juaj është gati gjysmë e mbushur, tashmë do të filloni të ndjeni nxitjen për të shkuar në tualet. Siç e dini shumica, kjo...

3 këshilla praktike për të ndaluar ngrënien e thonjve njëherë e përgjithmonë

Kur përpiqemi të luftojmë zakonin tonë të kafshimit të thonjve, na duhen këshilla praktike që mund të zbatohen lehtësisht pa pasur nevojë të bëjmë...

7 arsyet pse duhet të ndaloni të flini me flokë të lagura

Nëse flini me flokë të lagura do të krijojë efekte anësore. Nëse bëni banjë natën disa nga efektet anësore mund të ju bëjnë të ndërroni...

Latest news

- Advertisement -spot_img