Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Featured

35% e qytetarëve të Kosovës janë vaksinuar me dy doza të vaksinës anti-COVID

Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se deri tani mbi 440.000 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza apo 35% e...

Dokumentet të cilat duhet t’i keni me vete për të votuar në zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se me cilat dokumente mund të votohet në zgjedhjet komunale që mbahen me 17 tetor. Për të votuar,...

Kërkojnë fillimin e vitit shkollorë, më shumë se 90 % e mësimdhënëseve janë të vaksinuar

Kanë mbetur pothuajse edhe 10 ditë deri ne fillimin e vitit të ri shkollor, e për këtë gjë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të...

Investohet me kanalizim në sheshin “Edit Durham” nga kandidati për kryetar të Prishtinës

Ndonëse është hapur fushata zgjedhore ditë më parë drejtorët e komunës së Prishtinë nuk kanë ndalur punën pavarsisht fushatave që po bëjnë.  E një...

Hajdari pas shkarkimit të bordeve: Qeveria Hoti po punon për shtetin e kapur

Ish-ministrja e MEPTINIS (Ministria e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike), në Qeverinë Kurti, Rozeta Hajdari, ka reaguar pas shkarkimit të bordeve në...

Ky është bordi i ri i KEK-ut i emëruar nga Qeveria Hoti

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordeve të Përkohshme të Drejtorëve të katër Ndërmarrjeve Publike, mes tyre...

Gjendje e mjerueshme në QKUK, vajza obligohet t’i asistojë nënës së saj të infektuar me Covid19

Pamja e një vajze duke i asistuar nënës së saj të shtrirë në Klinikën e Pulmologjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) tregon gjendjen e...

Në kohë pandemie, drejtori i Komunës së Mitrovicës marton djalin me dasëm, fotot i publikojnë në internet

Para dy betësh në Hotelin Lux në Mitrovicë, nikoqir ishte një zyrtar i lartë i Komunës së Mitrovicës. Drejtori Naser Muja ka martuar djalin...

8 të vdekur, 220 raste të reja dhe 121 të shëruar nga COVID-19

Në 24 orët e fundit tetë persona kanë ndrruar jetë si pasojë e Covid-19. Nga 472 mostra të bëra sipas Institutit Kombëtar i Shëndetësisë...

756 profesionistë shëndetësor u infektuan nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

Situatë alarmante është krijuar në Kosovë, teksa ditëve të fundit është shënuar rritje enorme e numrit të të prekurve me koronavirus. E ndaj infektimit nuk...

Latest news

- Advertisement -spot_img