Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

BOTA

Deputetja e PDK-së kërkon përgjegjësi nga Kurti, Vitia e Sfeçla për vdekjen e 26 vjeçarit nga Gjilani

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka kërkuar përgjegjësi nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe vartësit e tij për vdekjen e të riut 26...

Guvernatori i Nju Jorkut: E nënvlerësuam koronavirusin, është i rrezikshëm

Në Shtetet e Bashkuara, guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, përsëri ka bërë thirrje për më shumë furnizime si dhe një strategji më të...

VOA: Londra si “shkretëtirë”, njerëzit izolohen në shtëpi

Londra u shfaq kryesisht e shkretë të shtunën, ndërsa vendi ka hyrë në fundjavën e parë të izolimit në një përpjekje për të frenuar...

Kryeministri kanadez izolohet në shtëpi, gruaja e tij pret rezultatet e koronavirusit

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se është vetë-izoluar në shtëpi, pasi që gruaja e tij dyshohet për koronavirus. Ai tha se Sophie së fundi është...

Stamboll, numri i të vdekurve arrin në tre – pasi aeroplani “rrëshqiti nga pista

Si pasojë e rrëshqitjes së aeroplanit me pasagjerë jashtë pistës në aeroportin Sabiha Gokcen në Stamboll, përveç dhjetëra të lënduarve, tre persona kanë gjetur...

Tërmet në Greqi

Një lëkundje tërmeti është regjistruar 62 kilometër në juglindje të Janinë të Greqisë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter. Lëkundja në Greqi ka ndodhur shumë...

Kinë, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80

Numri i vdekjeve nga koronavirusi i Wuhan ka shkuar në 80, me pothuajse 2800 raste të prekura të konfirmuara në Kinë, ndërkohë që vendi...

Stuhi dhe përmbytje në Brazil, rreth 50 të vdekur

Të paktën 50 persona kanë humbur jetën si dhe më shumë se 25 mijë të tjerë janë detyruar të zhvendosen si pasojë e përmbytjeve...

Virusi kinez mbërrin edhe në Zvicër, dy të shtruar në spitalin e Cyrihut

Pas njoftimeve për dy rastet me infeksione në Francë dhe një rasti të dyshuar në Austri, coronavirusi tani mund të ketë arritur në Zvicër. Aktualisht...

Shkon në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

Tërmeti me magnitudë 6.8, që e ka tronditur qytetin Elazig të Turqisë, gjatë orëve të vona të së premtes, ka shkaktuar shembjen e shumë...

Latest news

- Advertisement -spot_img