Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dite Nate

9574 POSTS
0 COMMENTS

35% e qytetarëve të Kosovës janë vaksinuar me dy doza të vaksinës anti-COVID

Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se deri tani mbi 440.000 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza apo 35% e...

Kushtet që duhen plotësuar studentët për të qëndruar në konvikt

Në një dhomë në konvikt pritet të qëndrojnë tre persona, ata duhet të jenë të vaksinuar. Të tilla punë po kryhen në njërin nga konviktet...

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tre ndeshje të zjarrta

Sot vazhdon xhiroja e 5’të e Superligës së Kosovës. Do të zhvillohen 3 ndeshje për ditën e sotme që do fillojnë dy nga ora 16:00,...

U grabit 5 vite më parë, jepet shpërblim 100 mijë dollarë për gjetjen e tualetit të artë

Asnjë gjurmë nga “tualeti i artë”, vepra prej 5 milion dollarësh që u grabit nga ambientet e muzeut “Blenim Palas” në Britaninë e Madhe...

7 ushqime për mëngjes që do t’ju bëjnë të ndiheni të ngopur deri në vaktin e drekës

Asgjë nuk është më e keqe sesa të hash mëngjes dhe të ndihesh ie uritur një orë më vonë. Mëngjesi është shumë i rëndësishëm,...

Si të përgadisni Muffinsa në kushte shtëpie

Janë perfekte për të shoqëruar kafenë e mëngjesit, çajin apo një gotë qumësht. Në shumicën e rasteve preferojmë t’i marrim të gatshme në pastiçeri,...

Pamjet e pishinës më të lartë në botë, gjendet në Dubai

E imagjinoni dot ndjesinë çliruese e të notuarit në ajër të hapur, poshtë qiellit blu që shtrihet në horizont? Tanimë mund ta bësh këtë...

Ngacmimi i hundës nuk është thjesht i shëmtuar, por edhe i rrezikshëm

Ne i mësojmë fëmijët të mos e bëjnë këtë, pasi është jo higjenike dhe e shëmtuar për t’u parë. Por, në të vërtet shumica e...

7 ngjyrat më të bukura për këtë vjeshtë

Në një kohë kur editorët dhe të apasionuarit e modës janë duke menduar për vjeshtën, veshjet ‘ready-to-wear’ apo aksesorët ‘must-haves’, ne të tjerët po...

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Apple në konferencën e përvitshme të prezantimit të pajisjeve të reja teknologjike, ka bërë publik për here të parë iPhone 13 dhe 13 mini. iPhone...

Latest news

- Advertisement -spot_img