Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: August, 2020

Nëse nuk shitet brenda 15 shtatorit, TikTok do të ndalohet në SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump tha sot se rrjeti social shumë i njohur TikTok, në pronësi të kompanisë kineze “ByteDance”, duhet të shitet para mesit...

Arsyet pse farat e Linit duhen shtypur para ngrënies

Mund të keni lexuar që farat e vogla të linit janë një paketë e fuqishme me vlera ushqimore. Por cila është mënyra më e mirë...

10 arsye të forta për shëndetin pse duhet të hani shalqi çdo ditë

Shalqini është një nga frutat më të lëngshme e të shëndetshme për organizmin. Ai është jashtëzakonisht i pasur me vitamina, minerale dhe fibër. Përfitimet që njeriu...

Si të përgadisni Kungulleshka të mbushura me Kinoa

Kinoa është një nga ushqimet më të reja jo vetëm të kuzhinës Shqiptare, por edhe të asaj botërore. Farat e vogla të bimës së  Chenopodium, prej...

“Pa i marrë 10 mijë euro nuk shkoj në dasma”, Dani sqaron çdogjë

Ditë më parë nëpër media është raportuar për një deklaratë të këngëtarit kosovar, Ramadan Krasniqit, i cili gjoja kishte thënë se nuk këndon në...

Si të përgadisni krepa shtëpie

Përbërësit 500 ml qumësht 3 kokrra vezë Kripë 250 gr miell 50 gr gjalpë Përgatitja Hedhim në një tas të madh miellin dhe pak kripë. I përzjejmë bashkë e më pas nisim...

Si të përgadisni pite tigani të mbushura me çokokrem

Përbërësit 180ml ujë 150g sheqer pluhur 3g fryrës për ëmbëlsira 240g miell 2 vezë 20g mjaltë çokokrem Përgatitja Për të përgatitur këtë recetë fillimisht të sitni miellin në një tas. Shtoni aty sheqerin pluhur...

Trajtimi me Niseshte dhe Vezë që largon Çdo papastërti nga fytyra

Për të larguar çdo papastërti, pushin e fytyrës, pikat e zeza apo shenjat e akneve trajtimi që ju sugjerojmë sot është ideali. Vezët përmbajnë proteinë...

Dy mënyra si të largoni lodhjen e tepërt nga fytyra

Trajtimi me mjaltë dhe banane Kjo maskë është e pasur me vitaminë A nga bananja dhe antioksidantë nga mjalti. Kjo do të thotë më shumë hidratim...

Manchester United zbulon fanellat e reja

Manchester Unitedi e ka zbuluar fanellën e re për sezonin 2020/21. Këtë fanellë “Djajtë e Kuq” do të kenë mundësi ta veshin edhe në Ligën...

Latest news

- Advertisement -spot_img