Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: July, 2020

8 të vdekur, 220 raste të reja dhe 121 të shëruar nga COVID-19

Në 24 orët e fundit tetë persona kanë ndrruar jetë si pasojë e Covid-19. Nga 472 mostra të bëra sipas Institutit Kombëtar i Shëndetësisë...

Së shpejti seriali për Hillaryn, si do të ishte jeta e saj nëse nuk do të martohej me Bill Clintonin

Shërbimi në internet për seriale dhe filma, Hulu, ka nisur projektin e ri të adaptimit të librit “Rodham” të autorit Curtis Sittenfeld në një...

Gjoba prej 1000 eurove për mosmbajtjen e maskës në Itali

Tri gjobat e para prej 1000 euro u vunë sot për mospërdorimin e maskës në ambiente të mbyllura, në dyqeanet dhe lokale, në zbatim...

Katër përfitimet e rëndësishme të të notuarit në det

Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodhën në termin ‘Thalassotherapy’ ‘Terapia e Ujit...

Ripërpunimet dhe anulimet e filmave e serialeve për vitin 2020

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar mjaft probleme në kinematografinë botërore, duke bërë që shumë filma të ndërprenë xhirimet e tyre. Por, i njëjti fat nuk i...

Netflix publikon 10 filmat më të shikuar dhe numrin e shikimeve

Një prej shërbimeve më të popullarizuara ‘streaming’, Netflix, gjatë kësaj jave e ka publikuar listën e 10 filmave më të shikuar në këtë platformë. Platforma...

Samsung Galaxy S20 do të shërbejë si kartë dixhitale identiteti në Gjermani

Përdoruesit në Gjermani të Samsung Galaxy S20 do të mund të ruajnë ID e tyre elektronike duke filluar nga ky vit. Kompania ka punuar me...

756 profesionistë shëndetësor u infektuan nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

Situatë alarmante është krijuar në Kosovë, teksa ditëve të fundit është shënuar rritje enorme e numrit të të prekurve me koronavirus. E ndaj infektimit nuk...

Krijohet kostumi antikoronavirus, mjekët do të jenë të mbrojtur dhe nuk do të kenë më vapë

Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit mjetet për të luftuar pandeminë. Një nga shpikjet...

Kompania e shërbimeve funerale nga mesdita e nesërme nuk i transporton të vdekurit nga koronavirusi

Kompania “Loti”, e cila është kontraktuar nga Ministria e Shëndetësisë për të kryer transportin e viktimave nga COVID-19 do t’i ndërpres të gjitha shërbimet...

Latest news

- Advertisement -spot_img