Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: June, 2020

Reagimi prekës i vëllait të 19 vjeçares nga Deçani që i dha fund jetës duke u vetëvarur

Heroina Mehmetaj, studente e shkëlqyer 19-vjeçare nga fshati Gllogjan i Deçanit i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm, duke u vetëvarur. Ajo është gjetur...

Tragjedi në Deçan: Studentja e Fakultetit Juridik vret vetën në moshën 19 vjeçare

Heroina Mehmetaj, studente e shkëlqyer e Fakultetit Juridik në Pejë është gjetur e vdekur mëngjesin e sotëm. 19-vjeçarja nga fshati Gllogjan i Deçanit i...

Lajmi i fundit: Sezoni i dasmave po fillon në këtë datë, por nën masa të rrepta mbrojtëse

Sezoni i dasmave dhe ahengjeve familjare në Kosovës pritet të nis më 1 korrik, nën masa të rrepta mbrojtëse ndaj përhapjes së Covid-19. Para hyrjes...

Pas 21 vjetësh, Putin tregon pse rusët pushtuan aeroportin e Prishtinës dhe çfarë roli kishte personalisht

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se ka qenë pjesë e vendimmarrjes kur forcat ruse kishin pushtuar Aeroportin e Prishtinës pas hyrjes së...

Në Obiliq, u bë vënia e gurthemelit për ndërtimin e Bibliotekës së Qytetit

Në kuadër të Ditës së Çlirimit të Obiliqit, sot, u bë vënia e gurthemelit për ndërtimin e Bibliotekës së Qytetit, projekt ky shumë i...

​Adriana Matoshi dhe Fatmir Spahiu nderohen me mirënjohjen personalitetet e vitit

Në kuadër të shënimit të ditëve të çlirimit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nderuar sot me mirënjohje aktorët Adriana Matoshi dhe...

Zemaj tregon nëse mund të rikthehen masat e izolimit, paralajmëron testime masive

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se masat e izolimit nuk do të rikthehen, duke shtuar se qytetarët duhet të vetëdijesohen për t’i...

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni gjatë kohës sa e mbushni baterinë e telefonit

Mënyra se si e mbushni baterinë e telefonit mund të jetë thelbësore jo vetëm për faturat e energjisë elektrike dhe sigurinë tuaj, por edhe...

Aplikacionet për të fshirë sfondin nga fotot tuaja

Ka aplikacione të ndryshme falas që mund të jenë të dobishme për ju për të hequr, në disa hapa, sfondin e fotografive tuaja, si...

Bizneset nuk morën paratë e premtuara nga Qeveria Kurti gjatë pandemisë

Pakoja emergjente fiskale në vlerë prej rreth 180 milionë euro e cila kishte për qëllim të zbus problemet ekonomike dhe sociale ende nuk ka arritur...

Latest news

- Advertisement -spot_img