Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: June, 2020

Lajçak viziton Kosovën

Lajçak do ta vizitojë Kosovën nga data 15 qershor deri më datën 18 qershor. Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje...

Shoqata e Gastronomeve kërkon të rishikohet vendimi për hapjen e klubeve të natës

Shoqata e Gastronomeve të Kosovës ka bërë thirrje nga organet kompetente që të rishikohet vendimi për hapjen klubeve të natës. Përmes një postimi në Facebook,...

Anulohen të gjitha fluturimet e sotme në Aeroportin e Prishtinës

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, të gjitha fluturimet e planifikuara për ditën e hënë, pra datë 15 qershor, janë anuluar. Një njoftim të...

Evropa rihap kufijtë pas tre muajve kufizim

Pas tre muajve izolim brenda kufijve kombëtarë, evropianët do të kenë mundësi prej sot të udhëtojnë më lehtë nga një vend në tjetrin, për...

Maturantët në Shqipëri sot mbajnë testin e maturës dhe protestojnë

Maturantët e Shqipërisë i nënshtrohen ditën e sotme provimit të matematikës, ku do të testojnë njohuritë e tyre. Janë rreth 32 mijë maturantë të cilët...

Njeriu i afërt i Erion Veliajt rezulton pozitiv me koronavirus

Një nga shoqëruesit e kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është infektuar nga koronavirusi. Burime të OraNews, bëjnë të ditur se K. D ka...

620 shkelje për mosmbajtje të maskave dhe 324 persona në izolim në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 324 personave u është dhënë vendimi për izolim, derisa 88 të...

Reçica premton rritje të pensioneve bazë për të moshuarit

Në ditën botërore për Parandalimin e Abuzimit me të Moshuarit, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka vizituar Shtëpinë e të Moshuarve...

Estrada dhe pronarët e restoranteve protestojnë para Qeverisë për lejimin e organizimit të dasmave dhe ahengjeve

Ka filluar protesta e organizuar për dasmat e ahengjet. Ministria e Shëndetësisë ende nuk ka dhënë sinjal për lejimin e organizimit të dasmave dhe ahengjeve...

Qeveria vendos: Nga 22 qershori hapen të gjithë kufijtë tokësorë

Qeveria e Kosovës ka votuar pro për hapjen e disa pikave të tjera të kufijve tokësorë. Qeveria e Kosovës ka votuar që më 22 qershor...

Latest news

- Advertisement -spot_img