Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: May, 2020

Ky është orari i ri i lëvizjes që hyn në fuqi nga sot

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e qarkullimit për periudhën 1 deri me 4 maj 2020. Më 15 prill Ministria e Shëndetësisë ka vendosur masa...

Albulena Haxhiu: Qytetarët po kërkojnë protesta, por ne nuk kemi vendosur akoma

Zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje (LV-së), Albulena Haxhiu, ka thënë se momentalisht nuk ka vendim për protesta nga LV-ja. Haxhiu ka thënë se ka një...

Albin Kurti jep sqarime rreth Pakos Emergjente dhe ekzekutimin të saj për tek qytetarët

Sot me 1 maj, ku Kosova edhe zyrtarisht feston ditën ndërkombëtare të punëtorëve, ka reaguar kryeministri në detyrë Albin Kurti duke shkruar se në...

Këto janë rezultatet e 130 personave të dyshuar për koronavirus nga Gjilani

Komiteti për menaxhimin e emergjencave në Gjilan, i udhëhequr nga kryetari Lutfi Haziri, kanë thënë se janë të lumtur që lakorja e infeksionit me...

Qeveria Kurti i reagon Pacollit për deklaratat për akt terrorist ndaj aeroplanit të tij

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli dje ka deklaruar se nuk ateroi nga Zvicra direkt në Kosovë pasi u frikësuar për një “akt terroristik nga ana...

Krasniqi: Një pacient në gjendje shumë të rëndë, në intensivë po trajtohen 6 të tjerë

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se aktualisht aty janë duke u trajtuar 36 pacientë të prekur me sëmundjen Covid-19,...

Latest news

- Advertisement -spot_img