Friday, January 21, 2022
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: May, 2020

Muriqi mund të transferohet te WBA

Vështirë të besohet se Vedat Muriqi do të mbetet te Fenerbahce pas përfundimit të këtij sezoni. Emri i sulmuesit të Kosovës vazhdon të lidhet me...

Milan dëshiron yllin e Benficas, ofron Paqueta plus para për kartonin e tij

Milan e dëshiron me çdo kusht transferimin e yllit të Benfica. ‘Rosoneri’ do të ofrojnë shërbimet e Lucas Paqueta dhe 15 milionë euro shtesë, për...

Sfida më e re virale, prindërit testojnë forcën e vullnetit të fëmijëve (VIDEO)

Sfida më e fundit që është bërë virale në rrjete sociale është testimi i forcës së vullnetit të fëmijëve duke i vendosur një ëmbëlsirë...

Kjo është gruaja më e shëndoshë në botë, ja sa peshon ajo

Obeziteti është ndër sëmundjet më të shpeshta sot në botë. Qindra-miliona njerëz vuajnë nga obeziteti dhe nga sëmundje të ndryshme të vijnë si shkak i...

Pesë mënyra për të bërë maskën tuaj të fytyrës

Një mbulesë e fytyrës është e mjaftueshme dhe ne i inkurajojmë njerëzit t’i bëjnë këto gjëra në shtëpi me sendet që ata i posedojnë...

Çfarë ndodh kur shihni ëndërr me të vdekur?

Nëse ëndërrohet se po bisedon me të vdekurin, fjalët e të vdekurit, qofshin ato të mira ose të këqija, do të ju bëjnë të...

Si duhet t’i pastroni brushat e grimit sipas dermatologëve?

Një brushë të cilën e përdorni për të vënë grimin mund të ketë brenda edhe produktin që keni vënë javën e kaluar ose edhe...

Si të humbni peshë përmes çajit të zi

Çaji i zi, ashtu si ai jeshili, ndihmon të bini në peshë por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin. Meritë e faktit që modifikon...

Kompanitë e transportit rrugor nuk e kanë të qartë vendimin e qeverisë për qarkullim me leje të veçanta

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se nga dita e hënë do të ketë hapje më të madhe të ekonomisë dhe lëvizje të shtuar të...

155 raste të dhunës në familje gjatë dy muajve të parë të izolimit

Dhuna në familje vazhdon të mbetet një nga çështjet më shqetësuese, jo vetëm në Republikën e Kosovës, por në mbarë botën. Me një numër të...

Latest news

- Advertisement -spot_img