Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: May, 2020

Kurti kujton Ukshin Hoti në 21 vjetorin e zhdukjes nga qelia e burgut ku ai mbahej rob

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hoti në 21 vjetorin e zhdukjes së tij. Kurti këtë e ka bërë në një mënyrë...

​Tahirsylaj: Pluhuri i madh do ta ndotë ambientin dhe do të shkaktojë dëme

Erërat dhe pluhuri i madh i kësaj jave në Kosovë pritet të largohen gjatë javës së ardhshme. Profesori i metrologjisë, Sylë Tahirsylaj thotë se...

Ministria e Punëve të Jashtme dënon ndërtimin e kishës serbe në Beograd, ku ishin varrosur 700 trupa të shqiptarëve

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka dënuar aktin e ndërtimit të Kishës Ortodokse Serbe në Batajnicë. Përmes një reagimi në Facebok MPJD ka...

Edhe 143 kosovarë janë kthyer sot nga Gjermania

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka bërë të ditur se sot ka riatdhesuar edhe 143 shtetas të Kosovës. Që nga fillimi i pandemisë nga Gjermania...

Intervenimi i patrullës policore të autostradës, parandalon vet-hedhjen nga ura e një të riu

Sot, rreth orës 12:50, një njësi patrulluese e autostradës, derisa ishte në patrullim rutinë në pjesën e autostradës Trudë-Mazgit, pikërisht në urën e autostradës...

Haziri: Nga një numër i madh i testeve të realizuara tri ditët e fundit, nuk ka raste të reja

Shtabi i Emergjencave Civile në komunën e Gjilanit, në këtë ditë fundjave ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe sipas rezultateve të...

Presidenti Thaçi shpallë heronj 31 dëshmorët e Brigadës 132 të Dukagjinit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka nxjerrë vendim për dekorimin e dëshmorëve të Brigadës 132 të Zonës Operative të Dukagjinit. Këtë e ka bërë duke...

Man City të gatshëm të shesin Sanen

Manchester City janë të gatshëm të shesin Leroy Sanen këtë verë, nëse nuk arrihet një marrëveshje për kontratën e re. Bayern Munich janë ende të...

Publikohet raporti, ja çfarë shkruhet për aksidentin ku mbeti i vdekur Kobe Bryant

Më datë 26 janar, ylli i basketbollit Kobe Bryant vdiq pasi helikopteri më të cilën po udhëtonte u rrëzua në një kodër në veri...

Formacionet zyrtare: Dortmund – Schalke

Rikthimi i Bundesligës vjen me derbin e madh të Ruhrit, ku Borussia Dortmund në ‘Signal Iduna Park’ takohet me Schalken. Ndeshja mes Dortmundit dhe Schalkes...

Latest news

- Advertisement -spot_img