Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: April, 2020

Vetëvendosje proteston nesër në ora 12:00

Aktivisti i VV-së, Valmir Ajeti nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka bërë me dije se janë duke u bërë gati për të mbajtur një...

Jakup Krasniqi i kushton poezi Vetëvendosjes: Por sillen sikur të jenë në pubertet, si për kanaxheç

Ish kryetari i Kuvendi të Kosovës, Jakup Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka publikuar një poezi kushtuar situatës aktuale në vend. Këtë poezi duket...

​Selimi komenton deklarimet e Thaçit: Nuk është hera e parë që presidenti thotë ‘hajdeni’

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi e ka quajtur ‘nivel të ulët’ thirrjen e presidentit Hashim Thaçi drejtuar ushtruesit të detyrës...

Aeroporti i Prishtinës publikon të gjitha fluturimet e planifikuara nga 1 deri më 17 maj

Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” ka publikuar fluturimet e planifikuara nga data 1 deri më 17 maj. Për fluturimet në kthim, ANP kërkon që pyetjet...

Mbi 100 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë në katër ditët e fundit

Katër ditët e fundit të prillit kanë shënuar rritje të konsiderueshme të numrit të të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë. Vetëm nga 27 prilli...

Abazi: Nuk ia duam të keqen Thaçit, Sveçla duhet të mbrojë sigurinë e tij

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka komentuar vizitën e presidentit Hashim Thaçi në Shqipëri, i cili nuk e tregoi arsyen e këtij veprimi në...

Shenjat e rralla të abortit spontan që pak gra i dinë

Nënat shtatzëna zgjedhin të presin të paktën 3 muaj, për ta ndarë lajmin e gëzueshëm me familjarët! Dhe arsyeja është gjithmonë e njëjta, kanë...

Maska kundër shenjave të plakjes

Bëjeni këtë preparat shtëpiak nga mjalti, i cili i redukton në mënyrë efikase rrudhat dhe shtrëngon lëkurën Nuk keni nevojë që të shpenzoni shumë...

Si ta mënjanoni ngjyrën e verdhë nga thonjtë

Shkaktarët e thonjve të verdhë janë të ndryshëm, por ekzistojnë disa preparate shtëpiake, të cilat ndikojnë në mënyrë efikase për mënjanim të ngjyrës së...

Osmani paralajmëron për nesër konferencë për media

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, të premten mban konferencë për media. Tema e konferencës nuk është bërë e ditur, por ajo mbahet një...

Latest news

- Advertisement -spot_img