Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: March, 2020

Flet Enver Hasani: Vendimi i Gjyakatës Kushtetuese është jashtëzakonisht profesional

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani e ka komentuar vendimin e Kushtetueses, e cila e shpalli jokushtetues vendimin e Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar...

Situatë alarmante në Turqi: Shkon në 214 numri i viktimave, 46 vetëm në 24 orë

46 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i viktimave...

Kurti: Po fillojmë sonte reciprocitetin me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se po marrin vendim për ta zëvendësuar taksën me masë të reciprocitetit...

Albin Kurti e komenton vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Jam befasuar me vendimin, por ne do ta respektojmë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti e ka komentuar vendimin e Gjyatës Kushetetuese, e cila e kishte hedhur si jokushtetues vendimin e Qeverisë për “Oren...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para shtatorit dhe...

Albena Reshitaj i bën thirrje ordinancave private që materialet shëndetësore t’i dhurojnë për QKMF-të

Deputetja e AAK-së dhe Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi në Parlamentin e Kosovës, Albena Reshitaj, i ka bërë thirrje ordinancave private shëndetësore që materialet...

Kriza “largon” Ronaldon nga Juventusi, ja ku pritet të transferohet portugezi

Një lajm i bujshëm nga Italia që gjen vend në faqet e para të gazetave spanjolle. Kur bëhet fjalë për Kristiano Ronaldon gjithmonë ka interes në të gjithë...

Napoli në gjurmët e sulmuesit të kombëtares së Kosovës

Shtohet edhe Napoli në listën e gjatë të klubeve të interesuar për Vedat Muriqi. Skuadra e De Laurentiis ‘është në kërkim të një zëvendësuesi për Milik, i cili pritet që...

Mjekët në frontin e “luftës”, ultrasit e PSG u qëndrojnë pranë çdo ditë

Ultrasit e kampionëve të Francëspo ndihmojnë stafet mjekësore në rajonin e kryeqytetit të Francës. “Collectif Ultra Paris” po shpërndajnë pije dhe ushqime për mjekët që po luftojnë me...

Koronavirusi rritet me shpejtësi në Maqedoni, ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

392 raste me koronavirus në Maqedoni, vetëm 54 prej tyre trajtohen në Klinikën e Infektologjisë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të...

Latest news

- Advertisement -spot_img