Wednesday, December 1, 2021
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Monthly Archives: February, 2020

Kjo është birra që ia pa ‘sherrin’ Coronavirusit, humbi mbi 150 milionë euro për pak javë

Nuk ka asnjë lidhje me Kinën, por birra meksikane Korona, ja pa sherrin virusit vdekjeprurës që u përhap në Wuhan të Kinës në fund...

421 persona po mbahen të izoluar në Shqipëri si të dyshuar për coronavirus

Në Urgjencën Kombëtare nuk rreshtin telefonatat për shqetësimet dhe frikën ndaj koronavirusit. Ka shkuar në 9 mijë numri i thirrjeve në ditë në drejtim të...

Parashikimi i motit për nesër

Dita e parë e marsit të 2020-s parashihet të jetë kryesisht me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se dita e parë e marsit do...

U shkarkuan nga Qeveria, vjen reagimi i ish- kryetarit të Bordit të Trepçës: Nga ngutia për “kapjen”, gabuan

Kryetari i Bordit Mbikëqyrës të “Trepçës”,Ardian Syla ka reaguar pas vendimit të Qeverisë Kurti që t’i shkarkoj. Ai ka shkruar se vendimi i Ministres Hajdari...

TikTok akuzohet se po abuzon me të dhënat personale të përdoruesve

TikTok akuzohet se po abuzon me të dhënat personale të përdoruesve Drejtori i përgjithshëm i Reddit ka kritikuar TikTok se është, duke pretenduar se aplikacioni...

Konsumi i kosit mbron mëlçinë

Sa më shumë të rritet konsumi i kosit (u mat nga më pak se një në më shumë se 4 kavanoza në javë), aq...

Si të përgadisni karkaleca me salcë qumështi

Ka shumë mënyra për përgatitjen e karkalecave, por po ju tregojmë një prej tyre që përgatitet shumë thjesht dhe shpejt. Përbërësit: karkaleca sipas sasisë që dëshironi; 1 thelb...

Burri që u martua me dy gra njëherësh: Jemi të hapur për të mirëpritur të tjera gra në jetën tonë FOTO

Një treshe poligamike (Bashkëjetesa e një burri me disa gra njëkohësisht, si një formë e martesës), të cilët kurorëzuan dashurinë e tyre duke u...

Gazetarit i aktivizohen filterat e ‘Facebook’ gjatë lidhjes live FOTO

Një reporter në Karolinën e Veriut nuk e kuptoi se kishte aktivizuar filetrat teksa ishte duke raportuar live në Facebook. Gjatë raportimit ai  shfaqet...

Majk publikon këngën e re

Majk sot lansoi me klip projektin e ri. Pas bashkëpunimit me Capital T, Majk nuk kishte publikuar ndonjë këngë deri pak minutave më parë. Projekti i...

Latest news

- Advertisement -spot_img