Friday, January 21, 2022
Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se deri tani mbi 440.000 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza apo 35% e popullatës së rritur – mbi...

Zgjedhja e redaktorit

Kritikë

Kuriozitete

Subscribe to our newsletter

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Rrjetet sociale

Bota

Shqipëri
Latest

​Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 71 vjeçare nga Podujeva

Një grua është mbytur në plazhin e Shëngjinit pasditen e sotme. Viktima është një 71-vjeçare nga Podujeva e Kosovës. “Më datë 15.07.2020, në Shëngjin, Lezhë është...

Nga nesër deri më 31 korrik Vjena pezullon fluturimet me Prishtinën, Tiranën e disa vende të tjera

Nga data 16 korrik deri më 31 korrik të 2020-s ndalohen fluturimet me Vjenën për disa vende. Lajmi është bërë i ditur pas një...

Hungaria ndalon hyrjen për ata që vijnë nga Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi

Hungaria ka vendosur masa të reja kufizuese, përfshirë ndalimin e hyrjes për të huajt nga disa shtete, përfshirë Kosovën, Shqipërinë dhe Malin e Zi,...

4 viktima dhe 83 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se, 4 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë shënuar 83 raste të reja. Dy...

Maturantët në Shqipëri sot mbajnë testin e maturës dhe protestojnë

Maturantët e Shqipërisë i nënshtrohen ditën e sotme provimit të matematikës, ku do të testojnë njohuritë e tyre. Janë rreth 32 mijë maturantë të cilët...

Sport

- Advertisement -spot_img

Kulturë

Lexo

- Advertisement -spot_img

Femra

Opinione
Latest

Pse Amerika duhet ta udhëheq sërish botën

Shkruan: Joe Biden Besueshmëria dhe ndikimi i SHBA-së në botë, është zbehur qëkur presidenti Barak Obama dhe unë u larguam nga detyra më 20 janar 2017. Presidenti Donald Trump, ka...

Kushtet që duhen plotësuar studentët për të qëndruar në konvikt

Në një dhomë në konvikt pritet të qëndrojnë tre persona, ata duhet të jenë të vaksinuar. Të tilla punë po kryhen në njërin nga konviktet...

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tre ndeshje të zjarrta

Sot vazhdon xhiroja e 5’të e Superligës së Kosovës. Do të zhvillohen 3 ndeshje për ditën e sotme që do fillojnë dy nga ora 16:00,...

U grabit 5 vite më parë, jepet shpërblim 100 mijë dollarë për gjetjen e tualetit të artë

Asnjë gjurmë nga “tualeti i artë”, vepra prej 5 milion dollarësh që u grabit nga ambientet e muzeut “Blenim Palas” në Britaninë e Madhe...

Rozë

- Advertisement -spot_img

Lajme